6 czerwca 2017

"Presja otoczenia nie pozwala na luksus bycia sobą"

Przez pewien czas czułam się dobrze, pod każdym względem ( no, pomijając ciągły ból kostki odkąd rozpoczęłam pracę w empiku. Nie wiem od czego, ale kuleję od pierwszego dnia ). Mniejsza o to. Ostatni tydzień był dla mnie jakiś bolesny, nie pod względem fizycznym. Bardziej psychicznym. Wystarczyły dwa spotkania ze znajomymi, rozmowy o pracy, przyszłości. Okazało się, że z całego towarzystwa tylko ja pracuję na niepełny etat, na kasie w empiku, za najniższą krajową. A inni? Duże firmy, poważne i znane marki, korporacje, wynagrodzenie takie jak u mnie za parę miesięcy pracy. Wiem, nie powinnam się porównywać. Ale to było silniejsze, zrobiło mi się przykro, że innym coś się udaje, osiągnęli o wiele więcej niż ja, a wcale nie są starsi ode mnie więcej niż trzy / cztery lata. Kierownicy, menadżerowie, doradcy wyższego szczebla. I ja, kasjerka. 
Czuję się gorsza.
Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. oj znam to uczucie.. też tak często mam. znajomi robią karierę w swoim fachu a ja sprzedaje bilety na basenie. well. życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma co się porównywać do innych! Niektórym po prostu od tak wszystko wychodzi, inni muszą włożyć więcej pracy w swój sukces. Chyba obydwie należymy do tej drugiej grupy, więc głowa do góry i wszystko przyjdzie z czasem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma sensu oceniać siebie przez pryzmat innych. Powinnaś cieszyć się z dotychczasowych osiągnięć, a do wielkiej kariery i realizacji innych marzeń dążyć swoim tempem, nawet małymi kroczkami. Dobre nastawienie potrafi wiele zmienić, uwierz :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, hej hej! Dziewczyno, głowa do góry! W zyciu różnie bywa, nie wolno sie zrażać ani porównywać. takich ludzi jak Ty jest pełno i raczej nie łykaja leków na depresję z tego powodu. Masz pracę, masz z tego jakiś dochód... ok może to nie milion miesięcznie, ale pieniądz to pieniądz! Pół etatu? na plus! Masz więcej czasu.. a twoi znajomi, maja na pewno tak super? może harują pod jakimś dyrektorem po 12 h dziennie... albo i 20! Zawsze trzeba dostrzegac plusy swojej sytuacji :)
  Życie jeszcze przed Tobą! Poza tym to chyba z tego co sobie przypominam to byłaś raczej zadowolona praca w Empiku, nie wiem czemu miałoby to się teraz zmienić z powodu jakiegoś tam spotkania :) może dostaniesz później awans czy podwyżkę albo inna szansę? życie jest pełne niespodzianek :)
  A jeszcze jedno... masz pewność, że słowa tych ludzi są prawdziwe czy może to przechwałki? ;)

  Tak tak.... będę teraz nadrabiać cała serię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie patrz na innych. Może mają dobre prace, ale gryzie ich coś innego? Nikt nie ma idealnego życia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Aaa! I miałam jeszcze napisać, że przesłodki ten misio na zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń